1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

    Costa del Sol - Benahavís

    Costa del Sol, Costa del Sol Occidental, Spanien

    500 000 EUR 

    (≈ 5 521 250 kr)

    Upplåtelseform
    Ägarlägenhet
    Bostadstyp
    Ägarlägenhet
    Boarea
    124 m²
    Biarea
    147 m²
    Antal rum
    3 rum
    Byggår
    2007
    Objektsnummer
    250006385
    Pris per m²
    4 032 kr/m²
    Bekvämligheter

    Pool


    Beskrivning

    R4928698 - Denna rymliga lägenhet med två sovrum ligger i det exklusiva bostadskomplexet Marqués de Atalaya i Benahavís och erbjuder en perfekt kombination av lyx och bekvämlighet.

    Design

    R4928698 - Denna rymliga lägenhet med två sovrum ligger i det exklusiva bostadskomplexet Marqués de Atalaya i Benahavís och erbjuder en perfekt kombination av lyx och bekvämlighet. På bara 9 minuter med bil når du Costa del Sols vackra stränder, den eleganta marinan i Puerto Banús samt de livliga städerna Marbella och Estepona, kända för sina shoppingmöjligheter, restauranger och kulturella upplevelser.

    Lägenheten är omsorgsfullt designad för att kombinera komfort och elegans. Här finns två generösa sovrum och tre smakfullt inredda badrum, vilket ger gott om utrymme för både avkoppling och privatliv. Det stora vardagsrummet och matplatsen öppnar upp mot två terrasser – en perfekt för sittgrupper och den andra idealisk för middagar i det fria. Det rymliga köket är en dröm för matlagningsentusiaster, och den genomtänkta planlösningen skapar en inbjudande och bekväm atmosfär.

    Välkommen att kontakta oss på AMAZE. Real Estate idag för mer information och/eller bokning av personlig visning på plats. Ni når oss på telefon/Whatsapp +34 670 265 804 alt. [email protected]

    Daniel Flensmark

    Ansvarig mäklare

    Daniel Flensmark