1
2
3
4
5
6

    Näsuddsvägen 9

    Danvik, Danvik, Oxelösund, Oxelösund, Södermanland

    775 000 kr 
    Bostadstyp
    Tomt
    Objektsnummer
    3270800

    Beskrivning

    Nu säljer Oxelösunds kommun attraktiva villatomter i området Danvik, på gångavstånd till havet och Sjöängens småbåtshamn. Mataffären i Sunda, förskolor och skola ligger också på gångavstånd. Tomterna har generösa byggrätter!
    Kommunalt VA och fiber samt el finns vid tomtgräns. Anslutningsavgifter tillkommer. Först till kvarn!

    Design

    I detaljplanen står bla:
    En- och tvåplanshus får byggas. Högst nockhöjd är 8 meter. Största byggnadsarea för sammanbyggda hus, inkl. komplementbyggnad, är 30 % av tomtarealen. Största byggnadsarea för friliggande hus är 210 kvm. Källare får inte finnas.
    Viktigt att du som köpare tar del av hela detaljplanen då denna information endast berör valda delar av planen.

    Säljarens villkor är att byggnation har påbörjats inom 12 månader. Med husbyggets påbörjande menas att stomresning skall ha skett.

    Dokument
    Anders Wallén

    Ansvarig mäklare

    Anders Wallén


    Räkna på ditt nya boende
    Bolån
    Utgångspris
    775 000 kr

    Minsta kontantinsats
    77 500 kr

    Annons Se månadskostnaden för Näsuddsvägen 9, Danvik, Oxelösund och ansök om lånelöfte enkelt online:

    Skandia
    Bluestep
    Annons
    Bovision

    Karta
    Tid: 14:00
    Upptäck ditt område
    Välj vad du vill hitta