1/18

Styrbordsgatan 11

Långedrag, Västra Frölunda, Göteborg, Västra Götaland
32 800 000 kr
Bostadstyp
Friliggande
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
9
Boarea
261 m2
Biarea
20 m2
Tomtarea
2091 m2
Byggår
1934
Pris per m2
125 670 kr/m2
Driftskostnad
58 551 kr/år
Taxeringsvärde
15 972 000 kr
Energiklass
D
Objektsnummer
251‌050270

Beskrivning

Via en stentrappa från de dubbla parkeringsplatserna vid gatan kommer man upp till husets huvudentré, väl skyddad under tak. Väl inne möts man av en stor entréhall med klinkergolv. Här finns en fin trappa i ek upp till det övre planet. Från hallen nås två sovrum, varav det större av dem enkelt kan

Ansvarig mäklare

Magnus Helin
Se fler bostäder från samma kontor
Magnus Helin

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
32 800 000 kr
Minsta kontantinsats
4 920 000 kr
Driftskostnad
58 551 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Styrbordsgatan 11 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta