1/18

Murargatan 10A

Salabacke, Uppsala
1 695 000 kr 1 750 000 kr
Bostadstyp
Bostadsrätt
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
2
Boarea
51.9 m2
Våning
1 av 4
Byggår
1956
Avgift
4 274 kr/mån
Pris per m2
32 659 kr/m2
Driftskostnad
6 960 kr/år
Energiklass
E
Objektsnummer
266‌053087

Bekvämligheter

Balkong Balkong

Beskrivning

Välkommen till Murargatan 10A – en charmig och välskött tvåa om 52 kvm i det populära och lugna området Salabacke! Här erbjuds en ljus och rymlig bostad med gott om förvaring och fint ljusinsläpp från balkongen som förlänger vardagsrummet och ger plats för härliga stunder utomhus. Köket har en

Ansvarig mäklare

Abel Tekeste
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    17maj
    Gå på visningÖppen visning, föranmäl dig gärna!
    När: 2026-05-17
    Kl: 14:00-14:30
Abel Tekeste

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
1 695 000 kr
Minsta kontantinsats
254 250 kr
Avgift
4 274 kr /mån
Driftskostnad
6 960 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Murargatan 10A och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta