1/19

Mimergatan 1

Eriksberg, GÖTEBORG, Göteborg, Västra Götaland
6 500 000 kr
Bostadstyp
Bostadsrätt
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
4
Boarea
106.4 m2
Våning
2 av 6
Byggår
2002
Avgift
4 535 kr/mån
Pris per m2
61 090 kr/m2
Driftskostnad
7 176 kr/år
Objektsnummer
266‌052382

Bekvämligheter

Balkong BalkongHiss Hiss

Beskrivning

I Brf Kajkanten finner vi denna välskötta 4:a om 106,4 kvm som har en stor balkong åt söder som går att glasa in om så önskas. De sociala delarna har samtliga utsikt åt söder mot älven och Ostindiefararens hemmahamn. Bostaden är genomgående i fint skick med ekparkett och ljusa väggar. De tre

Ansvarig mäklare

Jonas Lindquist
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    24maj
    Gå på visningVälkomna att boka er för visning! Andra tider på förfrågan!
    När: 2026-05-24
    Kl: 13:00-13:30
Jonas Lindquist

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
6 500 000 kr
Minsta kontantinsats
975 000 kr
Avgift
4 535 kr /mån
Driftskostnad
7 176 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Mimergatan 1 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta