1/18
KommandeKommande

Österängsgatan 12 B

Fålhagen, Uppsala
2 995 000 kr
Bostadstyp
Bostadsrätt
Upplåtelseform
Bostadsrätt
Antal rum
6
Boarea
102.7 m2
Våning
2 av 3
Byggår
1962
Avgift
5 248 kr/mån
Pris per m2
29 163 kr/m2
Driftskostnad
6 456 kr/år
Energiklass
D
Objektsnummer
266‌055772

Bekvämligheter

Balkong Balkong

Beskrivning

Välkommen till ett hem som kombinerar generösa ytor, smart planlösning och ett fantastiskt läge – perfekt för den växande familjen! På attraktiva Österängsgatan 12B finner du denna välplanerade och rymliga 6 rok om hela 103 kvm, omsorgsfullt ombyggd från en 4 rok för att skapa hela fem sovrum.

Ansvarig mäklare

Jakob Ekerot
Se fler bostäder från samma kontor
Jakob Ekerot

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
2 995 000 kr
Minsta kontantinsats
449 250 kr
Avgift
5 248 kr /mån
Driftskostnad
6 456 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Österängsgatan 12 B och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta