1/18

Brf. Fjällkällan Rörosvägen 16

Funäsfjällen – Fjällkällan, Funäsdalen, Jämtland, Härjedalen
110 000 kr
Bostadstyp
Fritidshus
Upplåtelseform
Andelsrätt
Antal rum
4
Boarea
70 m2
Byggår
1978
Pris per m2
1 571 kr/m2
Driftskostnad
5 900 kr/år
Objektsnummer
264‌058042

Beskrivning

Brf. Fjällkällan – Vecka 10 & 36, Hus 48 (B-hus). Välkommen till ett charmigt timmerhus i populära Fjällkällan med attraktivt läge nära både aktivitetshuset och föreningens egna skidbacke. Här erbjuds ett bekvämt fjällboende med braskamin, bastu och gott om plats för hela familjen (6+2

Ansvarig mäklare

Jorma Kerki
Se fler bostäder från samma kontor
Jorma Kerki

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
110 000 kr
Minsta kontantinsats
16 500 kr
Driftskostnad
5 900 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Brf. Fjällkällan Rörosvägen 16 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta