1/18

Postridarens väg 160

Simontorp, Hjärnarp, Ängelholm kommun
2 500 000 kr
Bostadstyp
Gods och gårdar
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
5
Boarea
102 m2
Biarea
15 m2
Tomtarea
4 ha
Byggår
1912
Pris per m2
24 510 kr/m2
Driftskostnad
25 465 kr/år
Objektsnummer
265‌055111

Beskrivning

Upp på åsen längs den historiska postvägen passerar du både vackra hagar och skimrande bokskog. Ostört bakom en vägbom slingrar sig den lilla skogsvägen in som leder fram till ett stycke landsbygdshistoria som söker ny ägare. Den här gården har funnits i samma släkts ägo sedan den uppfördes 1912,

Ansvarig mäklare

Anna Kylesten Johansson
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    16maj
    Gå på visningBokad visning. Anmäl dig på bjurfors.se eller ring Bjurfors 0704-979953.
    När: 2026-05-16
    Kl: 12:00-13:00
Anna Kylesten Johansson

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
2 500 000 kr
Minsta kontantinsats
375 000 kr
Driftskostnad
25 465 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Postridarens väg 160 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta