1/18

Skolgatan 2

Skanör med Falsterbo, Skåne, Vellinge
12 500 000 kr
Bostadstyp
Friliggande
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
4
Boarea
116 m2
Biarea
37 m2
Tomtarea
285 m2
Byggår
1979
Pris per m2
107 759 kr/m2
Driftskostnad
27 659 kr/år
Energiklass
E
Objektsnummer
261‌055922

Beskrivning

I hjärtat av gamla Falsterbo, bland slingrande små vägar och omsorgsfullt bevarade hus, ligger denna förtjusande och genuint pittoreska villa, – en plats där livet får gå i ett lite mjukare tempo. Den vita, putsade fasaden med sina blå spröjsade fönster och glaserade tegelpannor ger huset ett

Ansvarig mäklare

Lisa Niemi
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    17maj
    Gå på visningBokad visning. Anmäl dig på Bjurfors.se.
    När: 2026-05-17
    Kl: 11:00-12:00
Lisa Niemi

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
12 500 000 kr
Minsta kontantinsats
1 875 000 kr
Driftskostnad
27 659 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Skolgatan 2 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta