1/15

Risgatan 6

Herrljunga, Västra Götaland
1 975 000 kr
Bostadstyp
Friliggande
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
6
Boarea
178 m2
Biarea
39 m2
Tomtarea
819 m2
Byggår
1975
Pris per m2
11 096 kr/m2
Driftskostnad
48 196 kr/år
Objektsnummer
261‌053109

Beskrivning

Stort, välplanerat och lätt att trivas i – på Risgatan i Herrljunga väntar en praktisk och väl omhändertagen tegelvilla för familjen som vill bo naturnära och barnvänligt i ett av Herrljungas mest populära områden. Här får du rymliga 217 kvm (boarea+biarea) kvadratmeter disponerade i sex rum med

Ansvarig mäklare

Kristoffer Nordström Jansson
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    12maj
    Gå på visningBokad visning - Anmälan sker på mäklarens hemsida klicka "Läs mer hos mäklaren" och sedan "Boka visning"
    När: 2026-05-12
    Kl: 16:00-17:00
Kristoffer Nordström Jansson

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
1 975 000 kr
Minsta kontantinsats
296 250 kr
Driftskostnad
48 196 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Risgatan 6 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta