1/15

Ambjörnhagsvägen 16

Billdal, Göteborg, Västra Götaland
7 995 000 kr
Bostadstyp
Friliggande
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
7
Boarea
147 m2
Biarea
96 m2
Tomtarea
1200 m2
Byggår
1968
Pris per m2
54 388 kr/m2
Driftskostnad
59 857 kr/år
Taxeringsvärde
4 101 000 kr
Energiklass
D
Objektsnummer
261‌060507

Beskrivning

Upplev drömboendet i Billdal, där havet och naturen står precis utanför dörren. Villan från 1968 på 147 kvadratmeter är smakfullt renoverad och erbjuder en perfekt tillflyktsort med närhet till stadens bekvämligheter. Den stora altanen blir snabbt en naturlig samlingsplats med både utespa och

Ansvarig mäklare

Petra von Seth
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    7jun
    Gå på visningBokad visning - vänligen anmäl dig!
    När: 2026-06-07
    Kl: 13:30-14:00
    Icon
    8jun
    Gå på visningBokad visning - vänligen anmäl dig!
    När: 2026-06-08
    Kl: 17:00-17:30
Petra von Seth

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
7 995 000 kr
Minsta kontantinsats
1 199 250 kr
Driftskostnad
59 857 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Ambjörnhagsvägen 16 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta