1/15

Krutbruket 116

Mosås, Örebro
4 495 000 kr
Bostadstyp
Friliggande
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
7
Boarea
176 m2
Biarea
52 m2
Tomtarea
1743 m2
Byggår
1932
Pris per m2
25 540 kr/m2
Driftskostnad
47 334 kr/år
Taxeringsvärde
3 165 000 kr
Energiklass
D
Objektsnummer
261‌053847

Beskrivning

Välkommen till ett hem som på ett självklart sätt kombinerar rymd, ljus och trivsel i ett lugnt och lantligt läge strax efter Mosjö golfbana. Denna välskötta villa om cirka 176 kvm erbjuder generösa ytor för hela familjen, med en genomtänkt planlösning fördelad över tre plan, källare, entréplan

Ansvarig mäklare

Dino Dobric
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    23maj
    Gå på visningBokad visning. Mejla [email protected] för anmälan
    När: 2026-05-23
    Kl: 11:30-12:30
Dino Dobric

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
4 495 000 kr
Minsta kontantinsats
674 250 kr
Driftskostnad
47 334 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Krutbruket 116 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta