1/18

Bennebol 103

Knutby, Uppsala
2 800 000 kr
Bostadstyp
Friliggande
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
8
Boarea
223 m2
Biarea
50 m2
Tomtarea
5551 m2
Pris per m2
12 556 kr/m2
Driftskostnad
56 530 kr/år
Energiklass
E
Objektsnummer
261‌041481

Beskrivning

I ett öppet uppländskt landskap, där skogsdungar möter vida vyer och historien ännu känns närvarande i mark och byggnader, väntar en fastighet av sällsynt karaktär. Intill Bennebols bruk ges nu en extraordinär möjlighet att förvärva en stor och mångsidig fastighet - Bennebolsbyn som varsamt inramad

Ansvarig mäklare

Damir Bicharov
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    7jun
    Gå på visningAnmälan krävs! Mejla till [email protected]
    När: 2026-06-07
    Kl: 17:00-17:30
Damir Bicharov

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
2 800 000 kr
Minsta kontantinsats
420 000 kr
Driftskostnad
56 530 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Bennebol 103 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta