1/15

Bjurvalla 425

Östervåla, Uppsala, Heby
2 350 000 kr
Bostadstyp
Friliggande
Upplåtelseform
Friköpt
Antal rum
8
Boarea
181 m2
Biarea
20 m2
Tomtarea
4000 m2
Byggår
1929
Pris per m2
12 983 kr/m2
Driftskostnad
66 008 kr/år
Taxeringsvärde
1 942 000 kr
Energiklass
E
Objektsnummer
261‌060525

Beskrivning

Välkommen till Bjurvalla 425 i Östervåla. En lantlig dröm med herrgårdskänsla och genomgående charm. Här möts du av en inbjudande hall med goda förvaringsmöjligheter som leder vidare in i ett rymligt kök med generösa arbetsytor. Från köket nås den takade altanen med plats för flera utegrupper,

Ansvarig mäklare

Peter Larsson
Se fler bostäder från samma kontor
    Icon
    7jun
    Gå på visningÖppen visning. Anmäl dig för tid på Mäklarcentrums hemsida på respektive objekt.
    När: 2026-06-07
Peter Larsson

Räkna på ditt nya boende

Utgångspris
2 350 000 kr
Minsta kontantinsats
352 500 kr
Driftskostnad
66 008 kr /år
AnnonsSe månadskostnaden för Bjurvalla 425 och ansök om lånelöfte enkelt online:
Placeholder 1Placeholder 2
Loading ads...

Karta